Chociaż na Islandii jest niewiele przypadków koronawirusa, rząd podjął decyzję o zaostrzeniu procedury dla osób przyjeżdżających na wyspę. Odwiedzający mogą teraz wybierać pomiędzy dwoma testami na koronawirusa w odstępie 4 do 5 dni, podczas których zostaną umieszczeni na kwarantannie, a klasyczną 14 dniową kwarantanną. Niestety nie możemy odbyć jej w namiocie ani w camperze. Za to podczas jej trwania dozwolone jest spacerowanie z wykluczeniem miejsc typowo turystycznych oraz centrów miast.

Poniżej przedstawiamy wam aktualne zmiany przyjęte na wniosek głównego epidemiologia na Islandii:

  • Odbycie kwarantanny jest obowiązkowe.
  • Po przyjeździe otrzymujemy wybór pomiędzy 14 dniami na kwarantannie lub maksymalnie 6 dniami wraz z dwoma testami na koronawirusa (na początku oraz na końcu)
  • Podczas kwarantanny musimy przebywać w miejscu które zapewni nam minimalny kontakt z innymi osobami. Miejsce nie może posiadać wspólnej kuchni ani łazienek, które dzielilibyśmy wraz z innymi osobami.
  • Spacery podczas kwarantanny możemy odbywać zachowując 2-metrowy odstęp oraz omijając miejsca turystyczne oraz skupiska ludzkie.
  • Osoby odbywające kwarantannę nie mogą poruszać się autobusami, za to w razie nagłej potrzeby dozwolone jest używanie taksówek oraz wypożyczonych lub prywatnych samochodów.
  • Podczas odbywania kwarantanny wykluczone jest chodzenie do restauracji, barów, siłowni, basenów itd.

Ile kosztują testy na Covid 19 wykonywane po przylocie i gdzie należy się obowiązkowo rejestrować przed wylotem? Znajdziecie te informacje tutaj >> Na wirusa Islandia – zasady wjazdu w czasie koronawirusa

Zmiany te wejdą w życie od 19.08.2020 (środa). Najnowszych danych o zasadach wjazdu na Islandie w czasach koronawirusa nie znajdziemy jeszcze na stronie polskiego rządu, jednak wszystkiego możemy dowiedzieć się, np. stąd, czyli ze strony islandziego ministerstwa zdrowia.

Mamy nadzieję że sytuacja poprawi się jak najszybciej, a na razie zapraszamy do przeczytania relacji  z ostatniego naszego wyjazdu na tą piękną wyspę, znajdziecie ją o TUTAJ.

Przygotowaliśmy dla was także specjalny program wyjazdu, który pozwoli wam w pełni cieszyć się wyspą oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności! Kraina ognia i lodu – Islandia wynajętym samochodem

Newsletter

Raz w miesiącu prześlemy ci inspiracje wyjazdowe i porady na temat podróżowania

Zapoznałem się z Polityką Prywatności*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*

Newsletter

Raz w miesiącu prześlemy ci inspiracje wyjazdowe i porady na temat podróżowania

Zapoznałem się z Polityką Prywatności*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*