Czy można lecieć na Kubę i czy trzeba mieć test na koronawirusa? - Go Travel

O testy i certyfikaty szczepień nie musimy się już martwić. Ale pozostały jeszcze inne warunki jakie należy spełnić, aby dostać się na rajską wyspę. Poznaj wszystkie zasady wjazdu na Kubę.

 

Ograniczenia związane z COVID 19

Czekaliśmy na ten moment ponad dwa lata i doczekaliśmy się! Po czasie surowych i czasem niekonsekwentnie przestrzeganych restrykcji od 6 kwietnia 2022 roku Republika Kuby zniosła ograniczenia dla turystów! Według nowych przepisów paszport covidowy ani ujemny wynik testu na COVID nie są już wymagane. Jednak władze kubańskie zastrzegają sobie możliwość losowego przeprowadzenia bezpłatnego testu na obecność wirusa po przylocie na lotnisku.

Dokumenty i formalności

  • Najważniejszy jest paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia pobytu na Kubie. Pamiętaj, że dzieci również muszą mieć paszport!.
  • Zgłoszenie swojej podróży na Kubę za pomocą elektronicznego formularza rejestracyjnego na stronie kubańskiego Ministerstwa Transportu. Po jego wypełnieniu otrzymasz kod QR, który jest potwierdzeniem pozytywnego przejścia przez procedurę. Zapisz go w telefonie lub wydrukuj, żeby mieć przy sobie. Rejestracji można dokonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowaną podróżą. Formularz trzeba wypełnić dla każdej osoby osobno, dla dzieci też.
  • Polisa ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, w tym także na wypadek zachorowania na COVID wymagana jest od turystów wjeżdżających na terytorium Republiki Kuby. Może być sprawdzana po przylocie na lotnisku. 

Wszyscy uczestnicy wyjazdów tanecznych na Kubę GoTravel taką polisę mają w cenie wycieczki. Jednak jeśli jedziesz na własną rękę musisz samodzielnie o nią zadbać. 

  • Wiza na Kubę – tak popularnie mówimy na Kartę turysty (Tarjeta de turista). Jest obowiązkowa dla obywateli Polski. Karta jest wydawana tylko w celach turystycznych i jest ważna 30 dni od daty przekroczenia granicy. Na szczęście wyrobienie jej nie jest kłopotliwe, można załatwić to przez pośredników wizowych.  

Uczestnicy wyjazdów z tańcem GoTravel wyruszający w podróż z Polski mają wizę na Kubę w cenie wyjazdu.

  • Deklarację Zdrowia (Declaración de Sanidad del Viajero) można wypełnić już w samolocie lub na lotnisku docelowym. 

Dużo tej biurokracji, prawda?

 

Loty z przesiadką

Jeśli masz lot z przesiadką dodatkowo obowiązują cię przepisy linii lotniczych, którymi podróżujesz oraz krajów, w których odbywa się międzylądowanie. 

 

Inne szczepienia

I tu zaczniemy od dobrej wiadomości: żadne szczepienia nie są obowiązkowe! Jednak dostajemy od Was dużo pytań, na co warto się szczepić, jadąc w tropiki. Odpowiadamy krótko i zwięźle: wszystkim podróżującym po świecie polecamy szczepienia przeciwko żółtaczce A i B, tężcowi i durowi brzusznemu.

Szczegółowe i aktualne informacje dotyczące szczepień oraz zagrożeń w krajach tropikalnych otrzymasz w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub u lekarza medycyny tropikalnej lub medycyny podróży. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

 

stan na 28 lipca 2022 r.

 

Wyruszamy na wyjazd taneczny na Kubę już w listopadzie 2022 roku!

Póki co, zapraszam do obejrzenia filmów z naszych wyjazdów na Kubę: