fbpx

Najpiękniejsze wyspy Polinezji i tajemnicza Wyspa Wielkanocna

Kraje:

Chile

Wyspa Wielkanocna 

Polinezja Francuska 

Czas trwania:

16 dni

Dostępne terminy:

17.03 – 01.04 2023

Rodzaj wyprawy:

Dla każdego

Blisko natury

Prawdziwa wyprawa życia – tak najkrócej można ją określić. Tajemnicze posągi gigantów na zagubionej wśród bezmiaru Pacyfiku Wyspie Wielkanocnej, rajskie wyspy Polinezji, baraszkowanie z płaszczkami w turkusowych wodach atolu Bora Bora, przemierzanie Tahiti śladami Gauguina – te wrażenia zostaną w naszych oczach na zawsze.

Degustuj najlepsze wina Nowego Świata! W czasie wyprawy znajdziemy czas na zwiedzanie winnic. Odmiana carmenere z Chile podbija świat. Sprawdźmy na własnym podniebieniu dlaczego.

Odkryj tajemnice posągów! Wielkie Głowy z Wyspy Wielkanocnej do dziś rozpalają wyobraźnię naukowców. Jak powstały w czasach, kiedy technika nie była tak rozwinięta jak dziś? Niezależnie od hipotez, posągi moai robią wrażenie w każdym miejscu na wyspie.

Zobacz Tahiti oczami francuskiego malarza Paula Gaugaina! Dlaczego porzucił obiecującą karierę w banku i został na rajskiej wyspie? Istnieje niebezpieczeństwo, że pójdziemy w jego ślady.

Policz odcienie błękitu! Na magicznej Bora Bora szybko można stracić rachubę – także czasu. Ten archipelag jest synonimem raju ! Dla wielu najpiękniejszy dzień nie tylko w podróżniczym życiu.

Pobaraszkuj z płaszczką! Rafa koralowa jest niesłychanie kolorowa. Wystarczy maska i fajka do pływania. Odważni mogą spróbować pływać nawet z rekinami!

Odetchnij wanilią! Egzotyczne wyspy to także egzotyczne zapachy. Moorea słynie z plantacji wanilii, ale znajdziemy tu także soczyste papaje i ananasy

Odlot w stronę lata

Wylatujemy z Polski do Santiago de Chile.

Lądowanie w Chile

Przylatujemy do Santiago de Chile. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Możliwość samodzielnego zwiedzania miasta z kolacją w restauracji.

Kolejką na szczyt w centrum Santiago do Chile

Spotkanie z grupą, która wcześniej podróżowała po Patagonii. Wspólnie zwiedzimy stolicę Chile, czyli miasto świętego Jakuba – Santiago. Obejrzymy z zewnątrz Palacio de la Moneda, znany z pamiętnego ataku lotniczego na prezydenta Salvadore Allende, Plaza de Armas, czyli centralny plac miasta z katedrą, wjedziemy na wzgórze San Cristobal, żeby podziwiać przepiękną panoramę miasta w otoczeniu Andów. Na górę możemy dostać się pieszo lub kolejką, której wejście zaprojektował chilijski architekt polskiego pochodzenia – Luciano Kulczewski.

Najbardziej odległa wyspa - Wielkanocna

Czeka nas przelot z Santiago de Chile na Wyspę Wielkanocną. To najbardziej odizolowane zamieszkałe miejsce na ziemi – najbliżsi sąsiedzi mieszkają ponad 2 tysiące kilometrów, na maleńkiej wysepce Pitcairn. Natomiast z Chile, do którego od ponad stu lat należy ten skrawek lądu, leci się ponad 5 godzin – to prawie 4 tysiące kilometrów! Zwiedzimy wioskę ceremonialną Orongo,  położoną nad jeziorem w kraterze wulkanu Rano Kau. Aż do końca XIX wieku Orongo – skaliste wybrzeże przy trzech maleńkich wysepkach, było miejscem kultu człowieka – ptaka. Zwycięzca przypływał z jajem do swego wodza, który dostępował niezwykłych zaszczytów – golono mu głowę, malowano na kolorowo i następny rok spędzał w całkowitym odosobnieniu. Wieczorem będzie możliwość podziwiania kunsztu wyspiarskich tancerzy i tancerek w spódniczkach z trawy.

Powitanie z moai, kamiennymi kolosami. Wulkany, pępek świata i dzikie konie

Wyspa Wielkanocna znana jest z gigantycznych, bazaltowych posągów o zaciśniętych ustach – moai. Na niewielkiej powierzchni (najdłuższy bok wyspy mierzy 24 kilometry) jest ich tam ponad sześćset. Tego dnia przed nami wspinaczka na  Rano Raraku. Wygasły wulkan, w którym wykuwano posągi moai, to chyba najciekawsze miejsce na wyspie – widać rzeźby w różnej fazie obróbki, a gotowe olbrzymy stoją pionowo, zagrzebane po szyję w ziemi. Wyglądają jakby schodziły w dół … Następnie przywieziemy niezwykłe zdjęcia i energię z kamiennego pępka świata. Idealnym miejscem na wypoczynek jest słynna plaża Anakena. W niedużej zatoczce z przeczystą kryształową wodą, w cieniu palm i moai, będziemy mieli okazję rozkoszować się naturą.

Hanga Roa - rybka spod kamiennego posągu

„Stolica”, czyli Hanga Roa, jedyna miejscowość na Wyspie Wielkanocnej, to w gruncie rzeczy większa wieś, nieco rozciągnięta – ma 3,5 tysiąca mieszkańców. Życie toczy się tam niespiesznie, swoim rytmem. Tuż pod moai, przy porcie dzieci kopią piłkę, w zatoczkach łowią wędkarze. Zwiedzimy lokalne muzeum i pojedziemy do kamieniołomu w Puna Pau, w którym wydobywano miękką czerwoną skałę, służącą do wykonywania „peruk” dla posągów. Znajdziemy czas na zakupy, wędkowanie, nurkowanie czy próby surfowania. Tego dnia późny wieczorem polecimy jeszcze na rajskie plaże Polinezji Francuskiej.

Tahiti śladami Paula Gauguina

Nocą wylądujemy w Papetee, stolicy leżącego pośrodku Pacyfiku archipelagu Polinezji Francuskiej. Kraj formalnie należy do Francji, więc po przylocie na Tahiti, ominiemy czekających Japończyków oraz Amerykanów i udamy się wprost do okienka dla obywateli Unii Europejskiej – tutaj jesteśmy uprzywilejowani. Rano obudzimy się słysząc śpiew ptaków wśród bujnej roślinności, z widokiem na górzystą wyspę. Możemy mieć wrażenie, jakbyśmy widzieli ją oczami Gauguina, francuskiego malarza, który porzucił rodzinę, stabilną karierę w banku i przybył na Polinezję, zauroczony kolorami i krajobrazami. Na Tahiti odwiedzimy poświęcone mu muzeum – o tyle niezwykłe, że nie ma w nim … ani jednego jego oryginalnego obrazu! Za to jest historia jego życia, dużo powietrza, widok na morze i wyspiarski luz… Zatrzymamy się też na czarnej plaży i podejdziemy do wysokiego wodospadu. Po południu czeka nas kilkunastominutowy przelot na sąsiednią wyspę – tropikalną Moorea. Przenocujemy w polinezyjskich chatkach nad brzegiem.

Moorea - wyspa pachnąca wanilią i ananasem

Pobudka w raju! Czas na powitanie z morzem i pierwsze kąpiele! Otoczą nas egzotyczne zapachy oraz intensywne barwy. Czeka nas rajski wypoczynek. Moorea jest górzysta i słynie z plantacji wanilii oraz tropikalnych owoców. Możemy wybrać się na wycieczkę z oszałamiającymi widokami ze szczytów gór. Widać nie tylko szmaragdowe wody wokół wyspy, ale też pobliską Tahiti! Wieczorem być może będziemy mogli podziwiać przepiękny balet polinezyjski, jeśli akurat będzie występował.

Odkrywamy rzadko odwiedzaną wyspę Huahine

Jedziemy na lotnisko, aby przemieścić się na pobliską wyspę Huahine. Mało kto tam dociera. Byłoby dużą przesadą porównywać się z Robinsonem Crusoe, ale czujemy dreszczyk odkrywania nieznanych lądów. Spokój, prostota i autentyczność – tego doświadczymy na pokrytej bujną zielonością wyspie. Skąpane w słońcu palmy odbijają się w turkusowym oceanie, a nad nami intensywny błękit nieba i białe obłoczki jak lody waniliowe… Po prostu raj.

Huahine - ukryty klejnot z dala od popularnych szlaków

Huahine to jedna z najrzadziej odwiedzanych wysp Polinezji Francuskiej. I bardzo dobrze! To znaczy dla nas bardzo dobrze. Przyjrzymy się niespiesznemu życiu mieszkańców: także tych skrzydlatych, ogoniastych i z płetwami. Czy opowieść o świętym węgorzu, popularna wśród mieszkańców, to tylko legenda? Odważni będą mieli okazję spróbować sił nurkując w poszukiwaniu rekinów, które lubią spokojne wody wokół wyspy. Mniej odważni będą mogli wybrać wiosłowanie w kajaku albo bezstresowo podziwiać rafę, popijając świeże soki z papai i soczystych ananasów.

Lot do raju – Bora Bora

Niespiesznie zjemy śniadanie, obfitujące w egzotyczne owoce, dalej chłonąc uroki tropików. Potem wielka kulminacja: polecimy na prawdopodobnie najpiękniejszą wyspę świata, magiczną Bora – Bora. Lotnisko położone jest na atolu, popłyniemy z niego na wyspę katamaranem. Widoki są spektakularne! Odcieni turkusów i błękitów wody można naliczyć kilkanaście. W tych bajecznych okolicznościach przyrody spędzimy trzy noce.

Najcudowniejsza wyspa świata - Bora Bora

Na Bora Bora dowiemy się co znaczy prawdziwie rajski wypoczynek. W pięknej scenerii wyspy nabierzemy energii, której wystarczy nam potem jeszcze na długo. Wieczorem możemy wybrać się do najbardziej znanej tawerny na Bora – Bora, Bloody Mary. Na świeżą, pyszną rybę, którą przy wejściu wskazuje się palcem, przybywają gwiazdy i celebryci, a zamiast podłogi jest po prostu piasek…

Najpiękniejszy dzień w życiu

Wielu uczestników wypraw na Bora – Bora twierdzi: „to najpiękniejszy dzień w moim życiu ”. Chętni mogą się wybrać na najcudowniejszy rejs pirogą wokół wyspy. Widoki – nieziemskie! Będziemy odkrywać tajemnice rafy koralowej, ścigać kolorowe rybki, baraszkować z płaszczkami, a odważni znowu mogą spróbować popływać z rekinami.

Powrót do Tahiti

Ostatni dzień na chłonięcie czarownej atmosfery Polinezji Francuskiej, plażowanie pod palmami i kąpiele w ciepłych wodach. Po południu polecimy do Tahiti na ostatni nocleg na tropikalnych wyspach cudownej Polinezji.

Czas powrotu

Wracać już czas… Żegnamy rajskie wyspy Polinezji Francuskiej i odlatujemy w kierunku Europy.

Lądowanie w Polsce

Wracamy do ojczyzny z widokami posągów z Wyspy Wielkanocnej i rajskich wysp Polinezji w oczach….

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Wybieramy kameralne hoteliki prowadzone przez miejscowych mieszkańców. W Santiago de Chile mieszkamy w dzielnicy Providencia: tak, żeby móc przejść się na spacer, kolację czy zakupy i obserwować toczące się życie. 

Na Moorea i na Bora Bora śpimy w polinezyjskich chatkach krytych strzechą tuż nad oceanem. Na Huahine też mieszkamy w typowych chatkach, a na chętnych czekają domki na wodzie! 

Cena

1190 USD 

Opcja Polinezja:

1950 EUR

Cena zawiera:

 • noclegi w hotelach 3 -4 * lub w hacjendach, na Moorea kryte strzechą polinezyjskie chatki blisko plaży (oficjalnie 2*) w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju jednoosobowego to 760 euro),
 • posiłki: w cenie są wszystkie śniadania. Na obiady i kolacje chodzimy razem i każdy wybiera to na co ma w danym momencie ochotę,
 • usługi i transfery w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie w Signal Iduna KL 50 000 Euro, NNW 15 000 zł, bagaż podróżny 1000 zł,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba,

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych (cena od ok. 12 500 zł),
 • biletów wstępu oraz opłat za wstępy do parków narodowych (ok. 490 USD)
 • usług i posiłków niewymienionych w programie lub wymienionych jako opcjonalne,
 • opłaty wjazdowej na Wyspę Wielkanocną, pobieranej indywidualnie na lotnisku – w tym momencie jest to 85 USD/os.

Ceny mogą ulec zmianie do czasu założenia wiążących rezerwacji.

Potrzebne dokumenty

Do Chile i Polinezji Francuskiej nie potrzebna jest wiza. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Zdrowie

Szczepienia nie są wymagane. Wszystkim podróżującym po świecie polecamy szczepienia przeciwko żółtaczce A i B, tężcowi i durowi brzusznemu.

W sprawie szczegółowych i aktualnych informacji dotyczących szczepień oraz zagrożeń w krajach tropikalnych radzimy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną, lekarzem medycyny tropikalnej lub medycyny podróży. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy naszych wypraw są ubezpieczeni w Signal Iduna do następujących kwot: koszty leczenia 50 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN. Ubezpieczyciel zwraca poniesione koszty wizyt lekarskich i leków po powrocie do Polski na podstawie oryginałów rachunków z imieniem, nazwiskiem i diagnozą. Przy poważniejszych wypadkach i hospitalizacjach szpital rozlicza się z ubezpieczycielem bezgotówkowo.

Można wykupić dodatkowe ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych lub rozszerzyć zakres ubezpieczenia. Gdyby ktoś chciał zwiększyć ochronę ubezpieczeniową, prosimy o taką informację – wyliczymy stawkę.

Radzimy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji (3% ceny wyjazdu w wariancie podstawowym). Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji pozwala na odzyskanie kosztów wyjazdu, jeśli przed wyjazdem nagle poważnie zachorujemy, będziemy mieć operację czy na przykład złamiemy nogę. Takie ubezpieczenie działa też, kiedy ukradną nam dokumenty oraz w innych wymienionych w warunkach ubezpieczenia przypadkach, które uniemożliwiają nam podróż. Szczegóły tego ubezpieczenia znajdują się na stronie Signal Iduna. 

 

Zobacz relacje z poprzednich wypraw!

Poczuj klimat, czytając relacje z organizowanych przez GoTravel wypraw!

Żeglowanie na Zanzibarze

Żeglowanie na Zanzibarze

Jak widzę łódkę, to zaraz kusi mnie żeby pożeglować w stronę słońca, a przy naszej plaży kołysały się smukłe łodzie dhow, czyli tradycyjne zanzibarskie dłubanki z dwoma pływakami. Na szmaragdowej wodzie wyglądały niczym gigantyczne nartniki.

czytaj dalej