fbpx

Jak pomagać mądrze? Od kiedy podróżuję, nurtuje mnie ten problem. Rozdawanie dzieciakom na ulicy dolarów i cukierków to nie jest dobry sposób! 

Kiedy ostatnio byłam w Tanzanii, przypadkiem poznałam misjonarkę Edytę Godziek. Jest pielegniarką i od 8 lat pomaga dzieciom w okolicach jeziora Wiktora. Rozmawiając z nią dowiedziałam się, że potrzebują na przykład mleko w proszku dla noworodków czy pampersy. Kremy z filrem 50 + ratują życie albinosom – bez nich chorują na raka skóry. Siostry zajmują się także remontowaniem i prowadzeniem przedszkoli dla najmłodszych. Przydadzą się zabawki, piłki i kredki. 

W ramach pomocy postanowiłam wraz z grupami jadącymi na wyjazdy w tamte okolice wysyłać “paczki” dla dzieciaków. W ten sposób z pierwszej ręki wiemy co jest aktualnie potrzebne i możemy po niskich kosztach i skutecznie przyczynić się do wsparcia najmłodszych!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przekazali oraz przetransportowali zabawki, pampersy, mleko w proszku i kremy z filtrem. 

Zapraszam was do obserwowania działań Edyty na jej profil; https://www.facebook.com/trol.trol.94214

Szerzmy dobro w odpowiedzialny i skuteczny sposób!

Newsletter

Daj się zainspirować! Raz w miesiącu (lub rzadziej) prześlę Ci relacje z moich podróży, porady oraz konkretne informacje.

Zapoznałem się z Polityką Prywatności*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*

Daj się zainspirować!

Raz miesiącu dę Ci przysyłać moje relacje podróży, plany oraz konkretne informacje. Beata Radecka.

Zapoznałem się z Polityką Prywatności*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*